حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آشنایی با زالو درمانی

آشنایی با زالو درمانی

آشنایی با زالو درمانی

زالو درمانی در این مجموعه (عطاری یاس) بصورت کاملا بهداشتی و حرفه ای انجام میگیرد.

از زمان مصر باستان، زالو در پزشکی برای درمان ناراحتی های عصبی، مشکلات دندان، بیماری های پوستی و عفونت استفاده شده است.امروزه بیشتر آنها در عمل جراحی پلاستیک و سایر جراحی های میکروسکوپی استفاده می شود. این به این دلیل است که زالو ها پپتید و پروتئین هایی را که برای جلوگیری از لخته شدن خون کار می کنند، را ترشح می کنند . این ترشحات نیز به عنوان ضد انعقاد شناخته شده اند. جریان خون را نگه میدارد تا به آنها کمک کند درمان شوند.در حال حاضر،زالو درمانی به دلیل سادگی و ارزانی برای پیشگیری از عوارض، مجددا احیا شده است.

آشنایی با زالو درمانی

زالوهای دارویی دارای سه فک با ردیف های کوچک دندان هستند. آنها پوست انسان را با دندان های خود سوراخ می کنند و بزاق ضد انعقاد ترشح می کنند.

سپس زالو اجازه می دهد تا از یک فرد تحت درمان، مدت ۲۰ تا ۴۵ دقیقه در طول زمان خون گرفته شود. این مقدار نسبتا برابر است با ۱۵ میلی لیتر خون . زالو دارویی اغلب از مجارستان یا سوئد می آید.

موقعیت های مختلفی وجود دارد که می توان از زالو درمانی استفاده کرد. افرادی که ممکن است از آنها سود ببرند افرادی هستند که به علت عوارض جانبی دیابت، بیماری قلبی و افرادی که تحت جراحی زیبایی قرار می گیرند در معرض خطر از دست دادن بعضی از بافت نرم قرار دارند.

*****

زالو درمانی نیز برای درمان لخته های خون و واریس توصیه شده است و علاوه بر اینها زالو درمانی برای بیماری هایی مانند دیسک، سردرد ناشی از مشکلات گردنی، خار پاشنه، کیست مویی، وزوز گوش، اختلال جریان خون چشم، بیماری های وریدی مانند بیماری های التهابی اعضای داخلی تاثیر قابل توجهی دارد.

افراد مبتلا به کم خونی، بیماری لخته شدن خون و یا شریان های آسیب دیده گزینه های مناسب انجام زالو درمانی نیستند. معمولا توصیه می شود کودکان زیر ۱۸ سال ، سالمندان بالای ۶۰ و زنان باردار از آن جلوگیری شود. افرادی که دچار ضعف سیستم ایمنی هستند یا سابقه ی مصرف داروهای مهارکننده سیستم ایمنی، اختلالات انعقادی و سایر بیماری های خاص را دارند نباید از زالو درمانی استفاده کنند. 

در طول یک جلسه، زالو زنده، خود را به موضع هدف متصل می کند و خون را میمکد. آنها پروتئین ها و پپتیدها را آزاد می کنند که خون را رقیق و از لخته شدن جلوگیری می کند. گردش خون را بهبود می بخشد و از مرگ بافت جلوگیری می کند.زالوها زخم های کوچک ایجاد می کنند که معمولا بدون جای زخم درمان می شوند.

طبق گفته ی متخصصان طب سنتی زالوها در افزایش گردش خون و باز شدن لخته های خون موثر است، جای تعجب نیست که آنها می توانند برای درمان اختلالات گردش خون و بیماری های قلبی عروقی مورد استفاده قرار گیرند.

نکاتی که باید قبل از زالو درمانی بدانید

در صورت استفاده نابجا و بدون تجویز متخصص و توسط فرد غیرمتخصص از زالو درمانی احتمال می رود فرد به ورم، دمل، غش و سستی، خونریزی، تب و زخم های بدخیم مبتلا شود.

بهترین زمان استفاده از زالو درمانی و زالوگذاری البته توسط یک فرد متخصص بعد از نیمه ماه قمری و هفته سوم ماه است .

بهترین ساعات انجام زالودرمانی ساعات ابتدایی صبح در فصل تابستان و نزدیک ظهر در فصل زمستان است.

زالو درمانی
♥admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تهران خیابان پیروزی، خیابان 21متری دهقان، خیابان نجف پور، پلاک83
77439684 021
atariyas83@gmail.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X