حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تفاوت گیاهان دارویی و داروهای گیاهی

تفاوت گیاهان دارویی و داروهای گیاهی

تفاوت گیاهان دارویی و داروهای گیاهی

اشتباه رايجي که در بين اکثر افراد وجود دارد، تفاوت قائل نبودن بين گياهان دارويي و داروهاي گياهي است. گياهان دارويي مانند زيره، رازيانه، هل يا دارچين گياهاني هستند که برخي خواص درماني آنها به اثبات رسيده است و عمدتا بی ضرر و یا کم ضرر هستند. اما داروهاي گياهي حاصل تبديل برخي گياهان طي فرآيندي خاص و استريل در کارخانه‌هاي داروسازي به دارو هستند.

تفاوت گیاهان دارویی و داروهای گیاهی

*****

گياهان دارويي گياهاني هستند که تعدادشان مشخص است و طي سال های مختلف فوايد و بي‌عارضه يا کم‌عارضه بودنشان به اثبات رسيده است. گياهاني مثل گل گاوزبان که براي تقويت اعصاب به کار میرود و يا زيره که براي درمان نفخ استفاده می شود و خواص درمانی آن ها بر اساس تجربه‌هاي طولاني نس اعصاب ل به نسل منتقل شده است جزء گیاهان دارویی محسوب می شوند. مسلم است که مصرف بي‌رويه و بيش از حد نياز هر نوع خوراکي اعم از گياهي يا شيميايي مي‌تواند براي بدن ضرر داشته باشد.

بنابراين اين گياهان دارويي هم بايد به موقع و به طور صحيح مصرف شوند. حدود ۹۵ درصد از داروهاي گياهي عضو ليست داروهاي بدون نياز به نسخه هستند يعني اينکه مي‌توان آنها را بدون نسخه تهيه کرد و تقريباً عوارض خاصي پس از مصرف در پي ندارند و ۵ درصد باقي‌مانده که به علت مصرف نابه‌جا عوارض دارند بايد با نسخه از داروخانه‌ها تهيه کنيد. هم اکنون حدود ۱۵۰ داروي گياهي عضو ليست داروهاي بدون نياز به نسخه و حدود ۲۰۰ گياه دارويي در عطاري‌ها وجود دارد.

♥admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تهران خیابان پیروزی، خیابان 21متری دهقان، خیابان نجف پور، پلاک83
77439684 021
atariyas83@gmail.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X